+48 32 415 00 80

pv@ensol.pl
strona główna firmy: www.ensol.pl

GODZINY OTWARCIA

PN-PT 07:00 – 16:00

POŻARY INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH I MAGAZYNÓW ENERGII

Szanowni Państwo w dniu 12.04.2024r. nasza firma razem z KPPSP w Raciborzu zorganizowała konferencję: „POŻARY INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH I MAGAZYNÓW ENERGII” – wraz z przyczynami ich powstawania.

 

Podczas przeprowadzonego pokazu i ćwiczeń przeanalizowaliśmy praktycznie wszystkie możliwe sytuacje jakie Straż Pożarna może napotkać po przyjeździe do palącego się budynku z instalacją fotowoltaiczną.

Testowane były układy:

– Instalacja fotowoltaiczna bez zabezpieczeń ppoż po stronie DC ( stałoprądowej)

– Instalacja fotowoltaiczna z rozłącznikami DC

– Instalacja fotowoltaiczna z optymalizatorami mocy

– Porównanie odporności ppoż zwykłego modułu fotowoltaicznego (z folią EVA) z modułem szkło – szkło

– Badanie procesu podpalania/gaszenia magazynu energii, obserwacja przebiegu procesu palenia. Nad magazynem umieszczono specjalny środek przeznaczony do gaszenia magazynów i przeprowadzono test jego skuteczności

 

Skala ćwiczeń i zakres przeprowadzonego pokazu sprawiły, że było to wydarzenie pionierskie w skali kraju.

Bardzo ciekawe wnioski oraz dalsze analizy będą uzgodnione i przeprowadzone wraz z KPPSP w Raciborzu, Akademią Górniczo – Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Pożarnictwa i będą „wkładem” do  praktycznego poradnika, który powinien stanowić  drogowskaz do działań dla całej branży, projektantów, wykonawców, a także jednostek Straży Pożarnej.

 

Wszystkim Partnerom i zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy.