+48 32 415 00 80

pv@ensol.pl
strona główna firmy: www.ensol.pl

GODZINY OTWARCIA

PN-PT 07:00 – 16:00

O Firmie
Przeszło trzydziestoletnie doświadczenie w branży instalacyjnej i solarnej

Historia

         Ensol PV jest częścią Grupy Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o. (www.ensol.pl), która jest czołowym producentem techniki solarnej w Polsce i Europie oraz Generalnym Wykonawcą farm fotowoltaicznych i instalacji solarnych.
         Od ponad 15 lat na bazie produkcji naszych kolektorów słonecznych, a także kolektorów hybrydowych (kolektor termiczny połączony z modułem fotowoltaicznym), zaprojektowanych  i produkowanych przez nas, zbieraliśmy doświadczenie odnośnie parametrów pracy, procesów starzenia oraz optymalnej wydajności kolektorów termicznych i modułów fotowoltaicznych, które wykorzystujemy przy projektowaniu i budowie instalacji solarnych i fotowoltaicznych w Polsce oraz Europie (Niemcy, Ukraina).

Szerokie zaplecze projektowe

         Przez kilkanaście lat równolegle z produkcją urządzeń, mocno rozwijaliśmy dział projektowy oraz serwisowo – wykonawczy. Realizowane przez nas budowy instalacji solarnych i fotowoltaicznych charakteryzowały się innowacyjnością rozwiązań i jak pokazuje ich wieloletni monitoring – osiąganymi wyższymi od zakładanych uzyskami energii.
         Wiele z naszych realizacji zostało docenionych i nagrodzonych przez liczne gremia branżowe, ale przede wszystkim przez zadowolonych klientów – co jest dla nas najbardziej wartościowe.

          Nasz dział projektowy przez ostatnie lata zaprojektował instalacje o łącznej mocy kilkudziesięciu MW. Największą ilością projektów ze względu na wcześniejsze regulacje prawne (aukcje) były to instalacje do 1 MW, ale mamy również wykonane projekty dla prywatnych firm w Polsce i na terenie UE w o mocy w zakresie 2 – 4,202 MW.
           Nasze ekipy wykonawczo – serwisowe wykonały w ostatnich 4 latach instalacje fotowoltaiczne        o mocach od 109,12 kW – do 3,2 MW na sumaryczną moc ponad 8 MWp. W ostatnich 3 latach wykonaliśmy również kilkaset mikroinstalacji o mocach od 3 do 50 kWp o sumarycznej mocy ponad        5 MWp.  

Współpraca z liderami

        Przez lata prowadzenia własnej produkcji kolektorów hybrydowych nawiązaliśmy współpracę z wieloma światowymi liderami w produkcji urządzeń wchodzących w skład instalacji fotowoltaicznej, tj.:
– modułów fotowoltaicznych
– inwerterów
– stacji transformatorowych
– zabezpieczeń AC/DC oraz okablowania.

        Wieloletnia współpraca z tymi firmami umożliwiła nam wybór partnerów odpowiedzialnych i stabilnych, których produkty zaczęliśmy stosować we własnych realizacjach oraz prowadzenie stałej dystrybucji na terenie Polski. Przez lata rozwoju własnej produkcji staliśmy się w Polsce również czołowym producentem konstrukcji pod moduły fotowoltaiczne jak i całe farmy. Nasze konstrukcje umożliwiają montaż modułów fotowoltaicznych na każdym terenie i dachach oraz elewacjach w każdej technologii, z możliwością nadawania znaku CE dzięki wdrożonej Zakładowej Kontroli Produkcji w zakresie norm: EN 1090-1, EN 1090-2, EN 1090-3 oraz certyfikatowi spawalniczemu w zakresie normy EN ISO 3834-2.
Biorąc powyższe pod uwagę możemy dostarczyć i zrealizować dla Inwestorów każdą farmę fotowoltaiczną w oparciu o produkty wysokoefektywne, sprawdzone przez monitorowanie wieloletniej ich pracy, na które dajemy długoletnie gwarancje

Kompleksowe wykonanie

        Firma Ensol poprzez wieloletnie doświadczenie swojej kadry specjalizuje się w inwestycjach „pod klucz”, szczególnie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Prowadzimy z wieloma inwestorami inwestycję od koncepcji technicznej, poprzez opracowanie studium wykonalności i wniosku aplikacyjnego o dotację, aż po montaż i uruchomienie instalacji. Z wieloma inwestorami mamy stały kontakt poprzez naszą pełną opiekę poinwestycyjną, realizowaną poprzez coroczne przeglądy, serwisy, monitoring pracy instalacji oraz wszelkie formy doradztwa technicznego.

Prowadzone przez nas działania koncentrują się na zaoferowaniu najlepszych rozwiązań. Bazując na posiadanej wiedzy i doświadczeniu dobieramy technologie adekwatne do oczekiwań inwestora, jego potrzeb oraz możliwości finansowych i technicznych.
Chcemy podkreślić, iż firma Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o. jest w 100% polską firmą, mającą produkcję i biura niezmiennie od początku działalności w Raciborzu.
Zachęcamy Państwa do współpracy i skorzystania z naszych usług.
Jesteśmy partnerem godnym Państwa zaufania.