+48 32 415 00 80

pv@ensol.pl
strona główna firmy: www.ensol.pl

GODZINY OTWARCIA

PN-PT 07:00 – 16:00

Kompensacja mocy biernej

Kompensacja mocy biernej

  Czym zajmuje się kompensacja mocy biernej?

Moc bierna jest mocą, która nie zostaje zamieniona na pracę, a jej przepływ związany jest ze zjawiskami zachodzącymi w obwodach napięcia przemiennego. Kompensacja przekłada się na zmniejszenie spadków napięć, zmniejszenie wartości prądów płynących przez linie dystrybucyjne i urządzenia w wyniku czego ograniczone są straty mocy czynnej. Taka kompensacja mocy pozwala przede wszystkim ograniczyć koszty związane z poborem energii elektrycznej.

Nasza oferta:

Nasza firma zajmuje się doborem odpowiednich urządzeń– baterii dławików, które pozwolą zarówno zredukować współczynnik mocy, jak i poprawić trwałość sieci. Takie urządzenia mają za zadanie obniżenie poziomu emisji mocy biernej w sieci elektrycznej. Cechują się one  łatwość w obsłudze i duża funkcjonalność. Zajmujemy się, również montażem  odpowiednio dobranych systemów. Ponadto dokonujemy kompleksowych pomiarów oraz analiz założonych przez nas kompensatorów mocy, używamy do tego specjalistycznego sprzętu pomiarowego. 

Odpowiedni dobór oraz doradztwo

Montaż

Kompleksowe pomiary i analizy

    Jak działają kompensatory mocy?

Kompensatory mocy biernej dzielą się na bocznikowe oraz szeregowe. Te pierwsze stanowią przewarzającą grupę wśród kompensatorów. Wśród kompensatorów bocznikowych wyróżniamy kompensatory statyczne , które dzielą się na klasyczne oraz energoelektroniczne. Klasycznymi kompensatorami statycznymi są bocznikowo przyłączone baterie dławików oraz kondensatorów. Elementy, które odpowiadają za kompensację mocy biernej są łączone przy użyciu mechanicznych łączników. dynamicznych. Układy takie w zakładach przemysłowych mają za zadanie przede wszystkim regulację współczynnika mocy. Przeważającą część stosowanych elementów reaktancyjnych stanowią tu baterie kondensatorów. W przypadku obiektów typu: biura, siłownie, hale magazynowe, w których zainstalowane jest dużo oświetlenia LED i urządzeń elektronicznych często rolę regulacji współczynnika mocy pełnią baterie dławików.