+48 32 415 00 80

pv@ensol.pl
strona główna firmy: www.ensol.pl

GODZINY OTWARCIA

PN-PT 07:00 – 16:00

Ruszyła kolejna edycja programu Mój Prąd 4.0!

Program Mój Prąd 4.0 ma na celu promowanie nowego systemu rozliczania się prosumentów. Mowa o rozliczaniu net billing, który ma motywować do zwiększenia zużycia energii wyprodukowanej i magazynowania jej nadwyżek w domu (nie w sieci).

Dotacje programu Mój Prąd 4.0 skierowane są głównie do osób fizycznych, którzy złożą wniosek do OSD o przyłączenie mikro instalacji po 31 marca 2022r, ale również do obecnych prosumentów, którzy zrezygnują z systemu opustów i przejdą na net billing (decyzja nieodwracalna). 

Dotychczasowi prosumenci, którzy skorzystali z dotacji we wcześniejszych odsłonach programu Mój Prąd, również będą mogli ubiegać się o dofinansowanie. Wiąże to się z przejściem na net billing i otrzymaniem grantu w wysokości 2 tys. złotych.

Jeżeli prosument nie skorzystał z wcześniejszych odsłon programu Mój Prąd, to przechodząc na net billing otrzyma 4 tys. złotych dotacji do instalacji fotowoltaicznej lub 5 tys. złotych przy jednoczesnym złożeniu wniosku o dodatkową inwestycję (np. magazyn energii, magazyn ciepła).

Wnioski można składać tylko przez internet w trybie ciągłym od 15 kwietnia do 2023r.